Udruga Studio B

Udruga za promicanje aktivnog sudjelovanja “Studio B” je korisnica institucionalne podrške Nacionalne zaklade za razvoj civilnoga društva za stabilizaciju i/ili razvoj udruge.

studio b logo

Udruga Studio B je u sklopu provedbe projektne inicijative “Probij zid šutnje”, koju je podržala Zaklada Solidarna, provela dvije radionice o rodnoj ravnopravnosti.

Prva je radionica održana u Industrijsko-obrtničkoj školi, 17. svibnja 2017, te je okupila učenice te škole.

Istovjetna radionica je održana i u Društvenom domu u Bodovaljcima, 31. svibnja, na kojoj smo okupili žene različitih dobnih skupina iz ruralnih područja.

Cilj ovih radionica bio je upoznati korisnice inicijative s oblicima nasilja nad ženama, te povezanosti rodnih uloga s doživljenim nasiljem. Radionice smo proveli korištenjem metodologije neformalnog obrazovanja. Započeli smo s kratkom prezentacijom o vrstama i oblicima nasilja nad ženama koju je održala tajnica Udruge, Manuela Strinavić, psihologinja. Nakon toga otvorili smo temu rodnih uloga; te naučili sudionice razliku između spola i roda, korištenjem metode grupnog rada. Zaključili smo radionicu s raspravom na temu povezanosti stereotipnih rodnih uloga s nasiljem nad ženama.

Ovim smo radionicama zaključili provedbu projektne inicijative.