Udruga Studio B

Udruga za promicanje aktivnog sudjelovanja “Studio B” je korisnica institucionalne podrške Nacionalne zaklade za razvoj civilnoga društva za stabilizaciju i/ili razvoj udruge.

studio b logo

Volonterke i korisnice projekta “Ženski aktivni razvojni Centar” provode društvenu kampanju u sklopu projekta. Kampanja se provodi pod sloganom #ŽenaJeŽeniDrug kako bismo potakli zajednicu na razvijanje osjećaja solidarnosti.

Cilj provedbe ove aktivnosti jest osvještavanje šire lokalne zajednice o važnosti aktivnog sudjelovanja, te zagovaranje rodne ravnopravnosti. Kampanja pridonosi podizanju vidljivosti projekta, te rada ŽAR Centra, s ciljem povećanja uključenosti u rad Centra.

Tijekom kampanje tiskali smo plakate s prikazom i kratkim opisom znamenitih žena sa šireg novogradiškog područja kako bismo osvijestili zajednicu o njihovom postojanju, te podsjetili na važnost njihovog doprinosa zajednici. Također, tiskani su letci kojima smo upoznali zajednicu s projektom, pojmovima rodne ravnopravnosti, solidarnosti i aktivnog sudjelovanja.

Tijekom kampanje gostovali smo u programu Radija Nova Gradiška u emisiji “Otvoreno o svemu” u kojoj smo otvorili pitanje položaja žena u društvu, razgovarali o izazovima s kojima se žene svakodnevno susreću, te ih motivirali na aktivno uključivanje u društvo.

Kampanja je provedena na području cijele općine Vrbje i u Novoj Gradiški. Vjerujemo kako smo provedbom ove aktivnosti doprijeli do šire lokalne zajednice, te joj prenijeli građanske vrijednosti: međusobno razumijevanje, uvažavanje i toleranciju; te svijest o važnosti aktivnog građanstva i rodne ravnopravnosti.